Навчання універсальної журналістики для мешканців громад Дніпропетровщини: як це було

Навчання універсальної журналістики для мешканців громад Дніпропетровщини: як це було

22 гру. 2023

22 грудня жителі/-ки громад Дніпропетровської області, які взяли участь у проєкті розбудови гіперлокальної мережі кореспондентів Суспільного, завершують навчальний курс із мультимедійної журналістики. Роботи зараз аналізує команда Суспільного і згодом обере тих, хто стане гіперлокальним кореспондентом/-ою Суспільне Дніпро у своїй громаді, та розповідатиме про неї на всю країну.

Навчання охопило весь процес створення журналістського матеріалу за стандартами Суспільного мовника: від розробки теми та підготовки до знімань та монтажу. Крім практичних вправ, учасникам розповіли, чому важливо проводити фактчекінг, як протидіяти дезінформації, перевіряти факти та розвивати критичне мислення, а також познайомили з принципами конвергентної журналістики. 

Учасники/-ці  поділилися враженнями про співпрацю з тренерами проєкту та командою Суспільне Дніпро.

«Із дитинства захоплювалось роботою журналістів, кожного ранку переглядаючи новини уявляла себе на місці кореспондента, але чомусь ставати ближче до цієї сфери не наважувалась. Саме цей проект дав мені натхнення та впевненість у внутрішніх силах, і я жодного разу не пожалкувала, що доєдналися. Круті тренери, неймовірно дружня атмосфера, цікаве спілкування, а також безліч нових знань, умінь та навичок», — каже Софія Полова, учасниця навчань із П’ятихаток.

«Навчання на Суспільному для мене пов’язане з давньою мрією: колись я хотіла обрати справу журналіста професію всього свого життя, — розповіла Світлана Алєксєєва, учасниця з Межової. — Набуті знання — це важливий крок вперед як для професійної діяльності, так і для особистого розвитку. Інформативно змістовно і неймовірно захопливо — все це про мою участь у проєкті. Як виявилось, кухня сучасного журналіста — не справа з простих, а з найвідповідальніших та найцікавіших. Саме про це нам розповідали тренери проєкту. Впевнена, що їхня кропітка праця дасть свої належні результати в майбутньому. Дякую всім, хто був дотичний до проєкту — за мотивацію і за натхнення. Вірю, що відкрила для себе світ мультимедійної журналістики і він також буде приязним до мене».

«Дуже цікавими були лекції — насичені, лаконічні і такі, що запам’ятовуються. Окрема подяка тренерам. Саме завдяки вам ці заняття були надзвичайно інформативними», — сказав Артем Єлисєєв із Перещепинської  громади.

«До проєкту доєдналися, бо просто не могла пропустити таку класну можливість. Навчання проходило у позитивній, дружній атмосфері, де тренери давали відповіді на будь-які питання, які б тільки не виникали, і ділилися професійними лайфхаками. Участь у проєкті — це було часом складно, часом — весело, але однаково цікаво і корисно», — зазначила Сніжана Салівон, учасниця з Межівської громади.

«Долучився до проекту не лише через бажання постійного розвитку, але через великий інтерес до професії журналіста. Отримав безліч корисної інформації, яку, сподіваюсь, зможу використовувати у своєму подальшому житті та у майбутній професії. Тренери — професіонали своєї справи, які заохочують до навчання. Атмосфера під час навчання була максимально теплою та приємною», — розповів Сергій Сербін із Перещепинської громади.

«Долучилася до проєкту, бо хочу бути корисною в своїй громаді і розповідати про її життя. Вважаю, що гіперлокарна журналістика має велике значення, адже вона дозволяє людям дізнаватися про те, що відбувається у їхньому рідному місті, селі чи їхньому районі. Навчання дало мені багато нового і корисного:  дізналася про основи журналістики, про те, як писати цікаві та інформативні матеріали, як знімати відео та робити фото. Познайомилася з чудовими тренерами, які ділилися з нами своїм досвідом і знаннями. Це було цікаво та корисно. Я отримала нові знання та навички, які допоможуть стати кращим журналістом. Також познайомилася з чудовими людьми, які поділяють мою любов до журналістики. Вдячна Суспільному за можливість взяти участь у цьому проекті», — сказала Юлія Киричок із Магдалинівки. 

Навчання тривало чотири тижні і включало теоретичні онлайн-лекції та практичні завдання. Тренерами-менторами для команд стали: 

  • Ангеліна Карякіна, медіаменеджерка та журналістка, радниця голови правління Суспільного Мовлення;
  • Анна Цигима, режисерка документальних проєктів і фільмів Лабораторії Журналістики суспільного інтересу;
  • Лук’ян Галкін, виконавчий продюсер телеканалу Суспільне Культура;
  • Євгенія Моторевська, українська журналістка й відеопродюсерка документальних проєктів, керівниця відділу журналістських розслідувань The Kyiv Independent.

Нагадаємо, Суспільне Мовлення — найбільша незалежна медіакомпанія України — розбудовує гіперлокальну мережу журналістів, які працюватимуть у своїх громадах. Із 2 до 5 листопада команда Суспільне Дніпро проїхала понад 1000 кілометрів дорогами Дніпропетровщини та відвідала шість місцевих громад. Зустрічі з журналістами відбулися в Магдалинівській, Перещепинській, Межівській, Криничанській, П’ятихатській та Томаківській громадах області.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

На Дніпропетровщині  一  це телеканал Суспільне Дніпро та Українське радіо Дніпро. Оперативні новини від Суспільне Дніпро можна дивитись онлайн та на діджитал-платформах:         

* Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, стійкому та підзвітному багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.