Прокуратура передала до суду справи ексголів Дніпропетровської ОДА та Агентства держмайна, підозрюваних у зловживанні владою

11:36, 16 жов. 2019
 
Прокуратура передала до суду справи ексголів Дніпропетровської ОДА та Агентства держмайна, підозрюваних у зловживанні владою

Прокуратура передала до суду справи ексголів Дніпропетровської ОДА та Агентства держмайна, підозрюваних у зловживанні владою, що спричинило тяжкі наслідки. Про це повідомили в пресслужбі прокуратури області.

За даними відомства, колишнього голову ОДА підозрюють в тому, що упродовж 2011-2012 років він надав земельні ділянки гірничо-збагачувальним комбінатам, змінивши їхнє цільове призначення з сільськогосподарських земель на землі промисловості. Збитки понад 2 тисяч пайщиків оцінюють у 12 мільйонів гривень, збитки держави через знищення родючого шару ґрунту – у майже пів мільйона гривень. Крім того, експосадовця підозрюють в неправомірній зміні цільового використання ще 23 земельних ділянок загальною площею понад 45 гектарів.

Як поінформували в прокуратурі, колишнього голову Агентства держмайна України підозрюють у незаконному відчуженні об’єктів нерухомості – виробничого та лабораторно-побутового корпусу державного підприємства «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я.Ю. Осади» у Дніпрі загальною площею майже 7 тисяч квадратних метрів.

6 вересня в обласній прокуратурі повідомили, що ексголові Дніпропетровської ОДА та ексголові Агентства держмайна вручили повідомлення про підозру, прізвища колишніх посадовців тоді не називались. Того ж дня колишній генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що колишнім народним депутатам з фракції «Опозиційний блок» Олександру Вілкулу і Дмитру Колєснікову повідомили про підозру в скоєнні злочинів. Про це він написав на своїй сторінці у фейсбуці.

Пізніше екснардепів від «Опозиційного блоку» Олександра Вілкула та Дмитра Колесникова суд відпустив на поруки.

Прокуратура не погодилась і подала на апеляцію. 1 жовтня апеляційний суд залишив це рішення в силі. 

Поручитель Вілкула й Колесникова, чинний нардеп Дмитро Шпенов заявив, що «жодного доказу» їхньої провини немає.