У Дніпрі пройшла акція на підтримку українських політичних ув’язнених «В’язні Кремля» (ВІДЕО)

17:52, 12 вер. 2019
 
У Дніпрі пройшла акція на підтримку українських політичних ув’язнених «В’язні Кремля» (ВІДЕО)

У центрі Дніпра пройшла акція на підтримку українських політичних ув’язнених «В’язні Кремля». На Європейській площі правозахисні організації поставили 86 штучних капканів. Така кількість українських громадян незаконно позбавлена волі у в’язницях Росії і окупованого Криму.

Ільмі Умеров – у минулому політичний ув’язнений за свою громадську позицію. Чоловік до 2014-го року займав державні посади у Автономній Республіці Крим: заступник голови Верховної Ради Криму, голова Бахчисарайської райдержадміністрації, та інші. За його словами, він був єдиним із керівників міст та районів, хто виступив проти анексії Криму.

«Я виступав проти проведення референдуму, проти приєднання,  називав речі своїми іменами: анексію – анексією, окупацію – окупацією, війну – війною, і завжди казав, що Крим – це Україна. За таку мою позицію і порушили кримінальну справу. Слідство тривало один рік. Прокурор просив для мене три з половиною роки умовного строку. Але я не визнав провини і сказав, що Крим – це Україна, а суддя – зрадник, сказав фразу “Зрадник засуджує патріотів”. Мені дали строк не умовний, а реальний. До справи долучилася кримськотатарська громадськість, і нас відпустили, якщо це можна так назвати», – сказав Ільмі Умеров, колишній політичний ув’язнений.

У Фатми Ісламової чоловік, тато і брат три з половиною роки у вязниці. Жінка говорить, що їм загрожує близько 10 років ув’язнення, а татові – від 25-и до довічного.

«Стаття мого чоловіка, батька та брата – це «тероризм». Як все починалося, ми зрозуміли, що за нами стежать. Вони прослухували телефони, фото та відеофіксація. Слідкували хто до нас приходить, про що ми спілкуємося, спілкуємося про Крим чи ні. Це був єдиний привід, щоб посадити людину за грати, на такий великий строк. Я хочу донести до громадськості, про те беззаконня, що коїться в Криму», – розповіла Фатма Ісламова, дружина політв’язня

Дніпро – шосте місто, де пройшла акція на підтримку українських “В’язні Кремля”.

Окрім огляду інсталяції штучних капканів, люди можуть написати листівки з побажанням та підтримкою тим, хто знаходиться у тюрмах Росії та Криму.

«Основний хештег акції – SaveOlegSencov. Але насправді, це боротьба не тільки за звільнення саме його, а за звільнення усіх політично ув’язнених. Коли він оголосив голодування, він просив не за себе, а за усіх людей, які утримуються в тюрмах Росії та Криму. Наша мета – розказати, про людські історії, об’єднати ці історії з українцями», – каже Лутфіє Зудієва, кримськотатарська активістка

7-го вересня до України повернулося 11 політв’язнів та 24 військо-полонених моряків. За словами Лутфіє Зудієвої, вони вірять, що спільна праця допоможе повернути тих, хто залишився.

Такі акції проведуть ще у 4 містах України. На черзі – Львів.