Лекції про Суспільне в курсі

Лекції про Суспільне в курсі "Механіка реформ" на Prometheus

13 лис. 2018

Цього тижня розпочався блок лекцій про побудову Суспільного мовлення в Україні в рамках курсу "Механіка реформ" на освітній платформі "Prometheus".

Онлайн-курс "Механіка реформ" присвячений найбільшим реформам в Україні, які відбулись після Революції Гідності.

Від людей, які працювали над розробкою та впровадженням цих реформ, слухачі курсу дізнаються, як проводили конкретні реформи, який досвід та ідеологію брали за основу, чому ухвалювали ті чи інші рішення безпосередньо.

Зокрема, до курсу увійшли тематичні блоки лекцій про:

  • медичну реформу (лектор — в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун);
  • реформу системи державних закупівель ProZorro (лектор — ініціатор реформи Олександр Стародубцев);
  • реформу системи державних продажів "Прозорро.Продажі" (лектори — виконувач обов’язків керівника ДП "Прозорро.Продажі" Олексій Соболєв, операційний директор ДП "Прозорро.Продажі" Андрій Мотовиловець і проектний менеджер ДП "Прозорро.Продажі" Олексій Мовчан);
  • реформування ПАТ "Укрпошта" (лектор — генеральний директор ПАТ "Укрпошта" Ігор Смілянський);
  • особливості законотворчого процесу в Україні (лектор — радник Прем’єр-міністра України по роботі з парламентом Ярослав Железняк);
  • нові підходи й можливості в освітній сфері (лектор — співзасновник та керівний партнер навчальної онлайн-платформи "StudyDive" Юрій Бугай);
  • реформу Суспільного мовника в Україні (лектор — голова правління ПАТ "НСТУ" Зураб Аласанія).

У блоці з десяти лекцій про реформу Суспільного Зураб Аласанія ділиться досвідом реформування державних телерадіокомпаній у національний Суспільний мовник, розповідає про принципи роботи суспільних мовників у різних країнах світу та особливості українського Суспільного.

Презентація онлайн-курсу відбулася в жовтні. Представники реформаторських ініціатив розповіли про ідею створення курсу, його мету й тематичні напрями.

До курсу на момент реєстрації вже долучилися понад 3,5 тисячі слухачів і їх кількість постійно зростає.

Своєю чергою, один з ініціаторів курсу, реформатор системи держзакупівель Олександр Стародубцев, пояснив, чим важливий онлайн-курс "Механіка реформ".

"Ідея створення цього онлайн-курсу виникла одразу в кількох головах. Нам треба було знайти тонкий баланс теорії і практики. У нашому суспільстві не завжди правильні очікування від реформ в Україні. У першу чергу, це відбувається через те, що реформи не завжди добре прокомуніковані. І ми - люди, які брали безпосередню участь у реформах, намагалися розповісти, з одного боку, про те, як це було, а з іншого – дати певну теоретичну рамку того, як це має відбуватися", — розповів Олександр Стародубцев.

Як зазначила на презентації онлайн-курсу директорка департаменту зв’язків із громадськістю та засобами масової інформації НСТУ Вікторія Сидоренко, курс має не лише пізнавальну, але й мотивуючу мету: "Часом здається, що реформа — це процес, за яким стоять великі незрозумілі сили, тому це точно не по плечу тобі — змінити щось у своїй країні на краще. Думаю, курс розвінчує цей міф. З одного боку, адаптує очікування людей до того, як проходить реформа — пояснює, що це не відбувається легко і швидко. Водночас дає розуміння, що за реформою стоять конкретні кроки звичайних людей, таких, як і всі слухачі цього курсу. Я дуже сподіваюсь на мотивуючий ефект, адже курс дозволить кожному слухачеві зрозуміти, що реформа — це те, що ти сам робиш, і те, за що ти береш на себе відповідальність".

Прослухати онлайн-курс "Механіка реформ" безкоштовно може кожен охочий на сайті платформи Prometheus.