«Щоденники окупації»: спецпроєкт Суспільне Новини про життя на окупованих територіях України

«Щоденники окупації»: спецпроєкт Суспільне Новини про життя на окупованих територіях України

1 тра. 2024

Суспільне Новини запускає проєкт «Щоденники окупації», який розповість про життя українців на захоплених росією територіях. У межах циклу вийде десять текстових історій про те, як цивільні співіснують із російськими військовими, як на окупованих територіях проводять мобілізацію, що викладають на уроках у школах. 

Читайте також: Суспільне незмінно у «білому списку» медіа, — моніторинг ІМІ

Перша історія, опублікована на сайті Суспільне Новини, розповідає про шлях, який українці мають подолати, аби виїхати з окупації, або ж повернутись туди. 

«Що наразі із мобілізацією до російської армії на окупованих територіях та як її уникають? Скільки коштує заїхати у Донецьк чи Луганськ через “Шереметьєво” і які ризики в такому маршруті? Яка ситуація із ліками для важкохворих? Ми знаємо не так багато про те, із чим стикаються наші співгромадяни на окупованих територіях, якщо тільки не маємо там близьких чи знайомих. Відтак ми у редакції вирішили створити проєкт, який в першу чергу фокусуватиметься на щоденних викликах життя в окупації, що відгукуються кожному з нас», — говорить головна продюсерка інформаційного мовлення Христина Гаврилюк

Герої проєкту — це люди різного віку, гендеру та професій, із різних частин окупованих територій України. Їхні історії з міркувань безпеки будуть оприлюднені анонімно.

Авторка текстів — журналістка, редакторка, раніше — кураторка конкурсу художнього репортажу «Самовидець» Марія Семенченко. Ілюстрації для циклу готує художниця Інга Леві. Куруватимуть роботу над проєктом редактори Суспільне Новини Вікторія Курчинська та Влад Азаров

«В українців, які живуть на окупованих росією територіях з 2022-го, а хтось із 2014-го, є десятки причин, чому вони не можуть покинути дім: страх, хворі літні родичі, важкі фінансові умови тощо. Ми, на жаль, не можемо показати обличчя тих, хто наважився розказати про своє життя в окупації, але художниця Інга Леві малює сцени з їхнього повсякденного життя», — говорить Вікторія Курчинська.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні. 


Нагадаємо, телеефір 
Суспільне Дніпро можна дивитись онлайн. Оперативні новини від Суспільне Дніпро шукайте на діджитал-платформах:         

Ілюстрації — Інга Леві