Кореспонденти Суспільне Дніпро у громадах: хто вони й чому обрали Суспільне

Кореспонденти Суспільне Дніпро у громадах: хто вони й чому обрали Суспільне

6 лют. 2024

Більше новин та історій з громад: Суспільне Дніпро наприкінці січня розпочало співпрацю з гіперлокальними кореспондентами у трьох містах області. У Перещепиному до команди долучився Сергій Сербін, у Межовій — Сніжана Салівон, в Магдалинівці — Юлія Киричок. Розповідаємо, хто вони й над чим працюватимуть. 

Читайте також: П’ять кореспондентів Суспільного працюватимуть у громадах Полтавщини та Дніпропетровщини

Сергій Сербін працював у банківській сфері, але цікавість мотивувала шукати себе в різних галузях. Був одним із засновників Перещепинської міської молодіжної ради, яка існує і зараз та має свої осередки у громаді. Має досвід співпраці з місцевим новинним телеграм-каналом. У журналістиці воліє створювати матеріали на політичні теми та про боротьбу з корупцією.  

«В нашій громаді політичне життя дуже активне: протистояння сил, кулуарні конфлікти, лобіювання та перешкоди в діяльності. Ці процеси заважають громаді розвиватися. До того ж Перещепинська громада, на жаль, — територія не вільна від корупції, як і багато інших громад України. Не важливо, про які масштаби або суми йдеться, адже корупція однаково шкодить, чи то на рівні міністрів, чи у звичайній громаді Дніпропетровської області. І якщо мені випала можливість інформаційно знешкоджувати корупцію в Перещепиному, то вважаю це своїм професійним завданням», говорить Сергій Сербін.

Крім того, Сергій розповідатиме про мешканців громади — і про тих, що вже став героєм й увійшов в історію країни, і про тих, хто творить сьогодення.

Сніжана Салівон навчається журналістики у магістратурі Харківського національного університету імені Василя Каразіна. Обожнює читати книги, любить аніме і мангу (комікси, створені в Японії або японською мовою — ред.). Сніжана каже: по-справжньому відкрила для себе Суспільне Мовлення на початку повномасштабного вторгнення.

«У потоці фейків, емоційно забарвлених і неякісних новин я шукала джерело оперативної, перевіреної та незаангажованої інформації. І знайшла це у Суспільному. Тож бажання долучитися до команди, яка дотримується журналістських стандартів, очевидне», — говорить Сніжана Салівон.  

Суспільне Дніпро стало для Сніжани першим місцем роботи. Їй імпонує орієнтованість компанії на людину.

«Я без досвіду будь-якої роботи, тому було трохи боязко відразу заходити в таку потужну компанію як Суспільне, але вже після першого знайомства з колективом Суспільне Дніпро острахи та сумніви витіснило бажання стати частиною цієї команди, — ділиться кореспондентка. — Орієнтованість Суспільного на людину і людську історію, на те, що цікаво, важливо і близьке громадськості, збігається з моїм баченням української журналістики й журналістики загалом».

Саме історії мешканців громади Сніжана Салівон бачить одним із напрямів своєї роботи гіперлокальним кореспондентом. Крім того, гіперлокальна кореспондентка Суспільне Дніпро висвітлюватиме аграрні теми — розповідатиме про виклики та досвід місцевих фермерів.

«Межівська громада відрізняється близьким розташуванням до Донецької області і великою кількістю переселенців. Власне, це один із напрямів, які планую висвітлювати: сучасні реалії і виклики людей, яким довелося покидати домівку і тих, хто прийняв цих людей та допомагає», каже Сніжана Салівон.

Юлія Киричок вивчала філологію в Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара. Зараз ще навчається на психолога. Має досвід роботи у школі. Любить читати, подорожувати та знайомитися з новими людьми. Вважає Суспільне Мовлення найважливішим медіаресурсом України й радіє можливості долучитися до його команди.

«Суспільне має великий потенціал для того, щоб формувати суспільну думку та сприяти розвитку України, міста й нашої громади. Мені близькі такі цінності Суспільного, як неупередженість, незалежність, відкритість. Маю надію, що долученість до цієї команди дасть мені можливість зробити внесок у розвиток рідної громади та суспільства», говорить Юлія Киричок.

Юлія розповідатиме про свою рідну громаду, про людей, які живуть і працюють тут: «Це сильні самобутні люди, які щодня творять маленькі та великі подвиги. Я хочу показати, що в Україні є багато чудових місць, які варто відвідати», говорить кореспондентка Суспільне Дніпро.

Всі матеріали гіперлокальних кореспондентів можна дивитись на платформах Суспільне Дніпро:

Нагадаємо, Суспільне Мовлення розбудовує мережу кореспондентів, які працюватимуть на рівні територіальних громад. Торік місцеві команди Суспільного відвідали 32 громади Рівненщини, Одещини, Черкащини, Полтавщини та Дніпропетровщини, щоб запросити тамтешніх жителів на безкоштовне навчання універсальної журналістики та обрати, хто стане голосом своєї громади на Суспільному.  

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

* Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, стійкому та підзвітному багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.