Історичні паралелі та сучасне патріотичне виховання: радіоміст Українського радіо Дніпра та Рівного

Історичні паралелі та сучасне патріотичне виховання: радіоміст Українського радіо Дніпра та Рівного

28 січ. 2022

29 січня Україна вшановує пам’ять Героїв битви під Крутами – однієї з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років.

Бій українських вояків проти більшовицької армії на станції Крути затримав ворога на чотири дні. Так добровольці утримали столицю на час, необхідний для укладання Брест-Литовського миру, який de-facto означав міжнародне визнання української незалежності. 

Напередодні Дня вшанування, Суспільні мовники Рівного та Дніпра у форматі міжрегіонального радіомосту згадали про історичну битву, легендарних захисників, обговорили сучасне патріотичне виховання, розвиток пластового руху в Україні. В ефірі працювали: журналіст Українського радіо Рівне Вадим Семяник та радіоведуча Українського радіо Дніпра Ілона Шевченко.

Гостя Рівненської студії, пластунка Рівненської округи Марина Пашко розповіла про значення подвигу і самопожертви героїв Крут для пластунського руху України та пластунів Рівненщини. Поділилась позицією пластунської організації щодо історичних уроків минулого і сучасних загроз, з огляду на сусідство Рівненщини із Білоруссю. Крім того, гостя розказала про напрями сучасного патріотичного виховання, що базуються на повазі і толерантності та міжнародну співпрацю пластунів.

«Цей радіоміст покликаний показати, як відбувається патріотичне виховання дітей та молоді Рівненщини та Дніпрянщини. Такий спільний ефір з Дніпром проводимо вперше. На мою думку, подібна співпраця покаже сильні сторони кожної із областей щодо патріотичного виховання молоді, а також всебічно висвітлить сприйняття історичної події – Бою під Крутами. Адже, минуло сто років, а ми знову змушені обороняти власну незалежність», — говорить редакторка Українського радіо Рівне Ірина Данильчук.

Гостем Дніпровської радіостудії був історик, ветеран АТО, директор музею АТО ДНІМ ім. Дмитра Яворницького Вадим Якушенко.

В Дніпрі працює військово патріотичний центр «Кодацька Січ»,  де займаються діти від 6 до 16 років. Чому саме навчають дніпрян там розповіла одна із засновниць центру Христина Головачова

Як в Дніпрі опікуються національно-патріотичним виховання розказала в ефірі директорка департаменту гуманітарної політики, національно-патріотичного виховання Дніпровської міської ради Одарка Біла. 

Які патріотичні заходи в Дніпрі організовує Пласт поділилась представниця орагнізації Рада Лісниченко. 

Послухати запис програми можна за посиланням.  

Нагадаємо, що слухати Українське радіо Дніпра можна онлайн на сайті філії та на частотах:

Дніпро — 87,5 FM;

Кривий Ріг — 90, 4 FM;

Нікополь — 106, 0  FM. 

Місцеві Суспільні телерадіокомпанії разом із загальнонаціональними телеканалами UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й каналами Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура) входять до мережі найбільшого незалежного медіа в Україні — Суспільне мовлення. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.

Суспільне Дніпро — це телеканал UA: ДНІПРО та Українське радіо Дніпро

Оперативні новини Дніпропетровщини шукайте на діджитал-платформах: